Pages Menu
TwitterRssFacebook
 

Categories Menu
Usługi masażu - gabinet masażu w Gdańsku
Masaż jest formą zabiegu leczniczego, który poza istotnym wpływem na stan psychiczny (redukcja zmęczenia i poziomu stres), przynosi również szereg korzyści fizycznemu zdrowiu organizmu
Peeling na wrastające włoski na nogach. Co zrobić z wrastającymi włoskami na nogach? Sposób na wrastające włosy na nogach
Idealnie gładka i zadbana skóra to teraz wizytówka każdej kobiety. Żeby ją osiągnąć koniecznie
Wzmacnianie i regeneracja organizmu w przebiegu astmy.
Astma jest schorzeniem współczesnych czasów. Obejmuje ona zaburzenie jednego lub wielu układów narządowych. Atakuje układ trawienny, nerki, wątrobę, serce oraz płuca.
Modne kardigany na wiosenne spacery - must have w szafie małej damy
Wiosna to wyjątkowy czas, w którym przyroda budzi się do życia. To również okres, w którym ciężkie, zimowe ubrania można schować na dnie szafy, a ich
Pielęgnacja cery czyli do czego służy baza pod makijaż
Nasz wygląd to nasza wizytówka. Warto zadbać o to, by był on promienny i estetyczny
Do czego służy baza pod makijaż
Aby makijaż był perfekcyjny warto jest zapamiętać
Czy warto zacząć trenować sporty miejskie?
W trosce o zdrowie warto zastanowić się nad rozpoczęciem regularnych ćwiczeń. Wiele osób zastanawia się nad trenowaniem sportów miejskich, a także czy to dobry wybór.
Czy warto?
Sport
Tipsy żelowe wzory french. Najmodniejsze trendy w stylizacji paznokci na przełom 2017/2018. Tipsy wzory wiosenne
W przypadku paznokci moda zmienia się równie regularnie, jak w innych dziedzinach mody i sztuki. Choć zima

Posted by on Gru 11, 2021 in Uroda i zdrowie |

Pranie wodne – dla jakich tkanin jest najlepsze?

Pranie wodne – dla jakich tkanin jest najlepsze?

Pranie na telefon Warszawa staje się coraz popularniejszym sposobem na zapewnienie odzieży bezpiecznego i skutecznego czyszczenia. Wystarczy jedynie zadzwonić do pralni chemicznej, umówić się na dogodny termin i godzinę odbioru prania przez kuriera i przekazać mu ustalone przez telefon rzeczy.

Następnie trafiają one w ręce profesjonalnej obsługi pralni chemicznej, która staranne segreguje je i poddaje działaniu procesów zgodnych z wytycznymi na poszczególnych metkach ubrań. Rzeczy prane są na sucho, przy użyciu najnowocześniejszych maszyn czyszczących i najskuteczniejszych środków piorących, które są jednocześnie bezpieczne nawet dla najdelikatniejszych tkanin.

Są bowiem ubrania, które wymagają czyszczenia chemicznego, tak zwanego prania na sucho, inne jednak lepiej prezentować się będą poddane praniu wodnemu. Jak odróżnić jednych od drugich? I jak można zadbać o odzież, aby odświeżyć jej wygląd, usunąć uporczywe plamy i wciąż cieszyć się idealnym kolorem i fasonem?

Pranie wodne to taka metoda czyszczenia odzieży, jaką stosujemy również w naszych domach. Rozpuszczalnikiem jest to przede wszystkim woda z dodatkiem pewnych detergentów. W pralniach do tego procesu używa się jednak sprzętu bardziej profesjonalnego i znacznie większego niż domowe pralki.

W pierwszym kroku odzież zostaje poddana weryfikacji materiału i stopnia zabrudzenia. Następnie zostaje poddana tak zwanemu wstępnemu odplamieniu przy użyciu właściwie dobranych detergentów. Potem odbywa się pranie właściwe, podczas którego ubrania zostają włożone do maszyny piorącej i ustawiany jest właściwy program. Od jego wyboru zależy pobranie danej ilości wody i detergentu. Na koniec prania właściwego odbywa się wirowanie.

Po praniu właściwym ubrania są suszone i prasowane. Nie jest to jednak najdelikatniejsza forma czyszczenia, jeśli chodzi o materiały wymagające szczególnej troski. Dla najwrażliwszych materiałów stosuje się pranie w technologii Aqua-Touch, która została stworzona dla takich ubrań, jak między innymi garnitury, odzież skórzana, płaszcze, zasłony czy koce.

Technologia Aqua-Touch wyróżnia się wieloma opcjami dozowania detergentów, a także dostosowania intensywności wirowania, czasu prania czy odpowiedniej temperatury płukania na każdym z etapów prania. To ekologiczne rozwiązanie, które zapewnia skuteczność, miły zapach i miękkość tkanin.