Olej monoi – recepta na piękno
Olej monoi, którego pierwsze zastosowanie miało miejsce wieki temu na wyspach polinezyjskich zdobywa coraz więcej swoich fanów w Polsce. Panie doceniają jego właściwości pielęgnacyjne oraz przede wszystkim prosty naturalny skład. Do jego produkcji używa się oleju kokosowego tłoczonego z kopry oraz ekstraktu z kwiatów gardenii tahitańskiej. Oba składniki oleju pozyskujemy z naturalnie występujących w Polinezji surowców. Kobiety wręcz kochają jego zmysłowy orientalny zapach. Jak już raz użyją oleju monoi to już na stałe gości w ich kosmetyczkach.
Jak pozyskiwany jest olej?
Olej monoi jest znany od wieków. Stosowany był przez tamtejsze rdzenne plemiona. Jego pozyskiwanie także wiąże się z wieloletnią tradycją i ścisłą recepturą. Olej produkowany jest przez tahitańczyków ręcznie. Aby pozyskać olej najpierw trzeba wytłoczyć olej kokosowy z tzw. kopry – jest to suszona na słońcu pulpa owocu palmy kokosowej. Kwiaty gardenii tahitańskiej, które wykorzystane są później do produkcji należy zebrać o świcie. Jest to bardzo istotne, gdyż o tej porze dnia nie są jeszcze w pełni rozkwitnięte. Ważne, żeby zbierać je ręcznie. Aby kwiaty podczas transportu nie wyschły i nie straciły tym samym swoich właściwości zostają zawinięte w liście tego krzewu. Po usunięciu z kwiatów pręcików są zanurzane w wytłoczonym wcześniej oleju kokosowym. Czas zanurzenia wynosi 15 dni jest to tzw. maceracja. Nadają one olejowi niezwykły zapach , ale także wzbogacają go o właściwości kojące i oczyszczające. To wszystko dzięki dużej zawartości salicylanu metylu oraz alkoholu terpenowego. Gardenia tahitańska to roślina o malutkich białych kwiatach, które bardzo często służą jako ozdoba do włosów tamtejszym kobietom.
Prosty skład robi wrażenie.
Oryginalny olej monoi to tylko dwa składniki : olej kokosowy i ekstrakt z kwiatów gardenii. Nie zawiera żadnych innych domieszek. Pomimo tak prostego składu właściwości jakie posiada są ogromne. W końcu jest to produkt, który cieszy się ogromnym uznaniem wśród stosujących go kobiet. Z mnóstwa naturalnych olei to właśnie monoi wybierany jest najczęściej.
Najnowsze komentarze