Pages Menu

Categories Menu
Zadbaj o siebie czyli krem nawilżający z witaminą C
Codzienna pielęgnacja twarzy jest niezwykle ważna. Skóra jest pierwszą rzeczą, która zdradza nasz wiek. Może też sprawić, że będziemy wyglądać na zmęczonych, niewyspanych
Ćwiczenia oddechowe sposobem na umiejętność pełnego oddychania.
Oddech to podstawowa siła życiowa. W dawnych tradycjach Wschodu jego ogromne znaczenie jest podkreślane w życiu codziennym, z kolei mieszkańcy Zachodu często
Czy warto zacząć trenować sporty miejskie?
W trosce o zdrowie warto zastanowić się nad rozpoczęciem regularnych ćwiczeń. Wiele osób zastanawia się nad trenowaniem sportów miejskich, a także czy to dobry wybór.
Czy warto?
Sport
Pomocniki i taborety fryzjerskie - jak wybrać najlepszy?
Salon fryzjerski, przestał być już dawno miejscem wyłącznie wykonywania nowych fryzur, a stał się przestrzenią metamorfoz. Z tego względu każdy fryzjer powinien
Jakie suplementy na wypadanie włosów?
Stosujesz najdroższe kosmetyki i najlepsze preparaty do pielęgnacji włosów, a Twoje włosy nadal wypadają? Pamiętaj o tym, że żadne, nawet najlepsze kosmetyki nie zastąpią odpowiedniej
Kreator diety - dietetycy w Poznaniu czy przez internet?
Kreator diety to innowacyjna metoda redukcji masy ciała do pożądanego poziomu w zależności od wybranego profilu planowania diety:
- wyłącznie redukcja masy ciała,
-
Kosmetyki mineralne: mineralna paleta cieni do oczu
Kosmetyki mineralne są coraz częściej wybierane na półkach drogerii kosmetycznych, z uwagi na ich naturalny skład i co za tym idzie, mniej uczulający i drażniący wpływ

Posted by on gru 11, 2021 in Uroda i zdrowie |

Pranie wodne – dla jakich tkanin jest najlepsze?

Pranie wodne – dla jakich tkanin jest najlepsze?

Pranie na telefon Warszawa staje się coraz popularniejszym sposobem na zapewnienie odzieży bezpiecznego i skutecznego czyszczenia. Wystarczy jedynie zadzwonić do pralni chemicznej, umówić się na dogodny termin i godzinę odbioru prania przez kuriera i przekazać mu ustalone przez telefon rzeczy.

Następnie trafiają one w ręce profesjonalnej obsługi pralni chemicznej, która staranne segreguje je i poddaje działaniu procesów zgodnych z wytycznymi na poszczególnych metkach ubrań. Rzeczy prane są na sucho, przy użyciu najnowocześniejszych maszyn czyszczących i najskuteczniejszych środków piorących, które są jednocześnie bezpieczne nawet dla najdelikatniejszych tkanin.

Są bowiem ubrania, które wymagają czyszczenia chemicznego, tak zwanego prania na sucho, inne jednak lepiej prezentować się będą poddane praniu wodnemu. Jak odróżnić jednych od drugich? I jak można zadbać o odzież, aby odświeżyć jej wygląd, usunąć uporczywe plamy i wciąż cieszyć się idealnym kolorem i fasonem?

Pranie wodne to taka metoda czyszczenia odzieży, jaką stosujemy również w naszych domach. Rozpuszczalnikiem jest to przede wszystkim woda z dodatkiem pewnych detergentów. W pralniach do tego procesu używa się jednak sprzętu bardziej profesjonalnego i znacznie większego niż domowe pralki.

W pierwszym kroku odzież zostaje poddana weryfikacji materiału i stopnia zabrudzenia. Następnie zostaje poddana tak zwanemu wstępnemu odplamieniu przy użyciu właściwie dobranych detergentów. Potem odbywa się pranie właściwe, podczas którego ubrania zostają włożone do maszyny piorącej i ustawiany jest właściwy program. Od jego wyboru zależy pobranie danej ilości wody i detergentu. Na koniec prania właściwego odbywa się wirowanie.

Po praniu właściwym ubrania są suszone i prasowane. Nie jest to jednak najdelikatniejsza forma czyszczenia, jeśli chodzi o materiały wymagające szczególnej troski. Dla najwrażliwszych materiałów stosuje się pranie w technologii Aqua-Touch, która została stworzona dla takich ubrań, jak między innymi garnitury, odzież skórzana, płaszcze, zasłony czy koce.

Technologia Aqua-Touch wyróżnia się wieloma opcjami dozowania detergentów, a także dostosowania intensywności wirowania, czasu prania czy odpowiedniej temperatury płukania na każdym z etapów prania. To ekologiczne rozwiązanie, które zapewnia skuteczność, miły zapach i miękkość tkanin.